Grand Canyon - Page, Lake Powell - Bryce Canyon
Blijf op de hoogte en volg Peter & Marleen
29 September 2015 | Verenigde Staten, Springdale
Na een heerlijke overnachting (en ontbijt) in een hotel middenin Grand Canyon National Park weer back to basic camping. We hadden voor twee nachten een campsite op de enige campground in Grand Canyon gereserveerd. Hier gelijk om 12 uur de tent opgezet en alles gereed gemaakt voor de overnachting, dit bleek toch wat makkelijker zonder storm en met mooi weer.
In de middag gelijk maar naar Grand Canyon airport gereden, hier hadden we een Helikoptervlucht gereserveerd. De vlucht was een fantastische ervaring, onbeschrijfelijk. We hadden geluk met onze 'front seats' naast de piloot en dus prachtig uitzicht. Hele mooie filmpjes en foto's gemaakt. Al met al een duur tripje, maar defenitely worth every dollar.
Hierna hebben we de 'dessert road' gereden met de auto en gestopt bij verschillende 'scenic views' (=uitkijkpunten). Wat een geweldig fenomeen is de Grand Canyon.
In de avond hebben we bij onze campsite een poging gewaagd om een eigen maaltje te bereiden, echter bleek de combi broccoli met aardappeltjes in een wrap niet zo lekker als verwacht.
Wat we verder in Nederland kennen als 'het gras wat altijd groener is bij de buren', dat heb je hier op de campgrounds met de kampvuurtjes. Bij alle campsites zijn ijzeren bakken voor kampvuurtjes beschikbaar, waar Peter voor een vermogen aan hout wegbrandt. Lekker warm en met een paar marshmellows hartstikke gezellig!
De volgende ochtend dan toch echt de hiker shoes, oftewel bergschoenen, aan voor een hikers trail. De Bright Angels Trail hebben we uitgekozen, een bekende route in de Grand Canyon. Hier ga je vanaf de top langzaam naar beneden de Grand Canyon in. Hele mooie ervaring! Onderweg naar beneden lachte iedereen die omhoog liep heel vriendelijk naar ons, wat waarschijnlijk was omdat wij om 11 uur naar beneden liepen en dus op het heetst van de dag omhoog moesten ploeteren. Uiteindelijk 10km gelopen, en daarmee ongeveer 1700 meter afgedaald. Prachtige tocht, maar we waren wel erg blij toen we weer bij ons tentje arriveerden.
Volgende ochtend de wekker om 4:50 uur gezet, zonsopgang stond op de planning. Met de shuttle bus naar het uitkijkpunt Yaki Point gereden. Prachtig om de kleurovergangen bij zonsopgang te bewonderen, zeker de moeite waard.
Page, Lake Powell
Rond 9 uur richting Page, Lake Powell gereden (reistijd 2 uur). Bij de foto's ook een schets van de hele route gedaan, om aan te geven waar we ongeveer zijn. Bij aankomst eerst een plek gereserveerd op Wahweap Campground & Marina. Daarna gelijk doorgereden om de Antelope tocht in de Lower Canyon te doen. Met deze tour neem je een kijkje onder de gebergten. Prachtig om te zien hoe zand, water, wind en aardbevingen deze ondergrondse rotsen hebben gevormd. Na deze tocht doorgereden naar de Horseshoe Bend, waar we zonsondergang hebben bekeken. Uiteraard de dag weer afgesloten met wedstrijdje kampvuur maken!
Bryce Canyon
Volgende ochtend stond de reis naar Bryce Canyon op het programma, reistijd 2,5 uur. Bij aankomst stond de kilometerteller al rond de 1900 km, op naar de 5000km!
Bij Bryce Canyon wederom wat scenic views bekeken, prachtig uitzicht! Gelukkig waren we net op tijd om een van de laatste plekjes op North Campground te bemachtigen.
Dat het 's nachts kan afkoelen in de tent hadden we al eerder ervaren, maar deze nacht koelde het af tot een aantal graden boven nul. Zo koud dat Peter zelfs nog extra overlevingskleding moest gaan pakken uit de auto. Na dit oponthoud maar besloten om een dagje lekker uit te slapen. Echter stond om 9:30 uur de zon vol op ons huisje, waardoor we in een bad van zweet met schoolslag ons tentje hebben verlaten. De tweede dag in Bryce Canyon hebben we de wandelschoenen weer aangetrokken en een uitgebreide trail naar beneden gedaan. Tegenwoordig vindt Peter ons al zo ervaren dat alleen de 'streneous' (suïcidale) trails nog worden geselecteerd. Na een prachtige route en weer bijna 10km hebben we de dag afgesloten met een heerlijke zelfgemaakte pasta.
Vandaag staat de reis richting Zion National Park op het programma. Twee weken terug zijn daar flinke overstromingen geweest dus misschien onderweg bij de Wallmart nog even wat zwemvestjes halen ;)
To be continued...
Kind regards
Peter & Marleen
-
29 September 2015 - 08:28
Mengs Gerritsen:
Marleen en Peter, prachtig jullie trip zo te kunnen volgen. Leuk geschreven en we kijken al weer uit naar het volgende verslag. Geniet lekker samen, want de tijd vliegt voorbij. Pa -
29 September 2015 - 20:21
Papa Mama:
Hallo Peter en Marleen
Wat krijgen jullie veel te zien prachtig .
Wat een mooie verhalen weten jullie te schrijven erg leuk.
Wat goed twee keer 10 km. Gewandeld, viel wel mee toch?
Geniet er nog lekker van ,heeeeeel veel groetjes papa en mama. -
01 Oktober 2015 - 01:08
Niels Vanderveen:
Schitterend om jullie reis te volgen via deze site. Geniet er lekker van samen dit zijn onvergetelijke reisjes die je altijd met je mee neemt. Ik kom bij thuiskomst zeker jullie foto's en filmpjes keer bekijken. Ciao -
02 Oktober 2015 - 13:59
Linda En Tian:
Hoi marleen en peter, wat een prachtige verhalen en foto's zeg!! Tian denkt nu bij elk vliegtuig wat hij ziet dat jullie er in zitten haha.
xxx uit heino
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley